úterý 18. března 2014

Moje pojídání

Z nějakého zvláštního důvodu se mnoho lidí snaží najít v mém stravování směr. Zaškatulkovat mě mezi masožrouty, zdravožrouty, kytkožrouty, ortodoxní gastrofily...
Mexické vlny se málem zdvihají, když někdo vidí, kterak se nadšeně cpu tlačenkou. Dyť přece jím zdravě, cpu se horem dolem zeleninou a hlídám si éčka, tak co ta tlačenka?!  Kážu vodu a piju víno!
Rozhodla jsem se, že vyčlením pár řádek na svém vykecávacím blogu pro objasnění mého stravovacího směru.
Celé to je vlastně jednodušší, než facka: Jím, co mi chutná a považuju za kvalitní. Nic jiného za celou problematikou nehledejte.
Nesourodost vysvětlím. Moc ráda vařím a zajímám se o gastronomii. Stejně, jako vesnická drbna (Keliška) studuje historii a součastnost místních obyvatel, já se zajímám o jídlo. Čtu kuchařky, knihy o potravinách, sleduju weby a pořady týkající se vaření, gastrnomie, potravin... Mimo teorii jsem se i naučila používat základní suroviny a omezila tuk. Když vyřadíte z jídelníčku různé šmakulády a polotovary, změní se vám chutě. Objevila jsem taky obchody, kde se dají sehnat naprosté poklady. Umím si koupit geniální Nivu, kvalitní uzeniny, dobrou zeleninu, potraviny dovezené z Itálie, skvělý chléb. Vím taky, že z některých surovin můžu krom super chuti vytěžit i vitamíny a látky, co pozitivně ovlivňují zdraví.

Sečteno a podtrženo - Jím, co mi chutná a působí na mě dobře. Ale to už jsem vlastně psala. :-)

1 komentář:

  1. z nějakého zvláštního důvodu se lidé řídí diktátem a to i v jídle a neřídí se svým rozumem a chutěmi. Jejich chyba.

    OdpovědětVymazat